Wszystko co ważne o wolontariacie – na dobry początek

W dniu 26 lutego b.r. odbyło się  kolejne spotkanie, które miało na celu zainspirowanie naszych Uczestników do dalszych działań projektowych. Tym razem zajęcia dotyczyły wolontariatu i wolontariatu długoterminowego, a poprowadzili je pracownicy z Biura Korpusu Solidarności: panie Małgorzata Misztela i Katarzyna Tadeusiak-Jeznach oraz pan Miłosz Ukleja.

Duże grono Uczestników projektu „AS: aktywnie-społecznie” jest zainteresowanych wolontariatem, czego wyrazem była wysoka frekwencja
i aktywność na piątkowych warsztatach. Młodzież z obu Centrów Kolpinga w Krakowie i Oświęcimiu oraz ich opiekunowie mieli okazję
w prosty, czytelny sposób poznać podstawy dotyczące wolontariatu, takie jak karta wartości wolontariusza. Prelegenci zwrócili uwagę na potrzebę wzmocnienia wolontariatu długoterminowego i zachęcali do systematycznego angażowania się w pomoc innym.

Bardzo dziękujemy prowadzącym za to niesamowicie ciekawe i przepełnione praktycznymi informacjami spotkanie oraz za inspirujące filmiki, które  Korpus Solidarności przygotował w celu promowania wolontariatu. 

Wolontariat to naprawdę wspaniała rzecz!!!

Korpus Solidarności to program wolontariatu długoterminowego, którego celem jest kompleksowe wsparcie rozwoju długofalowej relacji między wolontariuszem a placówką korzystającą z jego świadczeń.

Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego Korpus Solidarności jest zarządzany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *