Inspirująco o Kolpingu

29 października 2021 roku w Łagiewnikach odbyło się spotkanie inspirujące z Patrycją Kwapikliderką młodzieżową, przewodniczącą
i wieloletnią referentką Młodego Kolpinga Europa
– organizacji zrzeszającej młodych Członków Dzieła Kolpinga z 20 krajów Europy.
Jak zaczęła się przygoda Patrycji z wolontariatem i społeczną pracą z młodzieżą? Od czego zaczynała? Dlaczego jej zdaniem warto się angażować do działania społecznego i jakie zmiany w życiu młodego człowieka może przynieść to zaangażowanie? O tym wszystkim rozmawialiśmy z uczestniczkami spotkania w Łagiewnikach.
Podczas spotkania inspirującego nasze Uczestniczki analizowały projekty społeczne realizowane przez Kolpinga i przydzielały je do poszczególnych kontynentów i krajów, poznawały szczegóły wolontariatu i akcji charytatywnych realizowanych przez Dzieło Kolpinga.  
Spotkanie zbiegło się z 30 rocznicą beatyfikacji patrona naszej organizacji, któremu również poświęciliśmy chwilę podczas spotkania, tworząc piękne portrety błogosławionego Adolfa Kolpinga.
Dzieło Kolpinga jest organizacją międzynarodową, obecną w 60 krajach na wszystkich kontynentach. Nie zabrakło zatem impulsów
i przykładów działań z Azji, Afryki czy Ameryki Południowej.