Rozwijamy kompetencje międzykulturowe

Dnia 23 października kolejna grupa naszych Asów wzięła udział w warsztatach międzykulturowych. Tym razem były to uczestniczki 
z X grupy.
Kompetencje międzykulturowe zwykle definiowane są jako zdolność do szybkiego zrozumienia i efektywnego działania w kulturze innej niż nasza. W połączeniu z podstawową wiedzą na temat danego regionu oraz znajomością języka obcego, dają one bazę do świadomego
i sprawnego poruszania się w międzykulturowym środowisku – w tym poza granicami własnego kraju. Często mówi się, że współczesny świat to “globalna wioska”. Jak w takim świecie funkcjonować, jak sprawnie komunikować się z przedstawicielami różnych kultur? Właśnie na takie pytania warsztaty międzykulturowe mają odpowiadać!
Na zajęciach poprowadzonych przez trenera pana Sławomira Wocha, dziewczęta miały okazję rozszyfrować takie terminy, jak np. enkulturacja, socjalizacja, akulturacja. Podyskutowaliśmy między innymi o stereotypach oraz uprzedzeniach i o tym, jak z nimi walczyć. Uczestniczki z zapałem wzięły udział w grach, które są nieodzownym elementem naszych zajęć. Warsztaty dostarczyły solidną porcję wiedzy merytorycznej i praktycznej.
Po zajęciach znalazł się również czas na złapanie oddechu, chwilę odpoczynku oraz na podziwianie przepięknych widoków Korzkiewskich okolic.