Inicjatywa młodzieżowa – turniej siatkówki

Za nami kolejna inicjatywa młodzieżowa zrealizowana przez uczestników projektu z krakowskiej grupy VIII. Tym razem  młodzież zorganizowała w swojej szkole Turniej siatkówki “AS”, którego celem było m.in. stworzenie warunków do propagowania pozytywnego ducha współzawodnictwa, popularyzowanie kultury fizycznej oraz promowanie zdrowego stylu życia.
Organizatorzy zaangażowali w to przedsięwzięcie również innych uczniów swojej szkoły. W sportowych zawodach udział wzięło 5 drużyn. Podczas wszystkich meczy zawodnicy rywalizowali ze sobą pamiętając o zasadzie fair-play. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ,,Żaglówki’’, która zdobyła najwięcej punktów. Turniej pokazał wszystkim uczestnikom jak ważna jest współpraca w zespole oraz dał im okazję do wspólnej zabawy. Dla samych organizatorów stał się natomiast doskonałą okazją do przetestowania w praktyce umiejętności i wiedzy zdobytych w czasie warsztatów projektu “AS: aktywnie-społecznie”.