Wakacje! Wakacje! ale…

Wakacje! Wakacje!  ale ASy ciągle aktywni i spragnieni nowych informacji, nowej dawki wiedzy, kolejnej porcji motywacji do działania!
Kolejna grupa młodych ludzi w piękny wakacyjny dzień, w samo południe, postanowiła skorzystać z zaproszenia na zajęcia inspirujące, tym razem z udziałem Anety Stachnik.
Aneta jest wolontariuszką, jest doskonałym wzorem lidera młodzieżowego. Swoją przygodę z wolontariatem zaczęła dawno temu , ku swojemu ogromnemu zdziwieniu. Myślała wcześniej, że to niemożliwe. Że nie ona, że się jej nie uda. Marzyła o pracy wolontariackiej, marzyła o wyjeździe na misję i jak się okazuje marzenia się spełniają:-)  NIE!!! Marzenia się spełnia!
 Gdyby nie dążenie Anety do pomocy innym, pracy na rzecz potrzebujących nigdy nie przeżyłaby przygody życia jaką był wolontariat
w Boliwii. Aneta jest fantastyczną młodą osobą, która w zajmujący sposób, z uśmiechem pełnym zaraźliwej,  pozytywnej energii  opowiedziała naszym AS-om na czym polega wolontariat, na czym polega satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi, jak łączyć swoje życie prywatne z celami dotyczącymi wolontariatu czy misji- to nie koniec! Aneta opowiedziała również o samej Boliwii, a to było bardzo ciekawym, międzykulturowym doświadczeniem gdyż zajęcia dostarczyły, biorącym  w nich udział, dużą dawkę wiedzy na temat kraju,
w którym drugi człowiek, wolontariusz jest na wagę złota.
Zajęcia inspirujące w lipcowe ciepłe popołudnie były bardzo interesujące, każdy opowiedziany szczegół z życia tej młodej wolontariuszki był ważny i pouczający, forma warsztatowa była równie ciekawa.
Kochani Młodzi! Takich właśnie młodych, pozytywnych, działających społecznie Asów nam w społeczności trzeba!!! Uczmy się od najlepszych, korzystajmy z pozytywnych wzorców, czerpmy całymi garściami z projektu “AS aktywnie – społecznie” bo daje on możliwości, nie tylko podniesienia kompetencji społecznych, poznania nowych, wspaniałych ludzi ale przede wszystkim daje Wam możliwość stania się najlepszym Liderem Społecznym. Wykorzystajcie to, że są wspaniali ludzie, którzy dzielą się z Wami pasją, wiedzą, umiejętnościami. Każda godzina zajęć projektowych daje Wam wiele możliwości – od Was zależy jak je wykorzystacie !
Powodzenia!
Urszula Trojańska
Opiekunka uczestników projektu
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *