Spotkanie inspirujące z Charity Shop Polska

W ostatni poniedziałek lutego  b.r. uczestniczki z krakowskich grup IX, X i XI wzięły udział w spotkaniu inspirującym z przedstawicielami Charity Shop Polska – Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej. Pani Małgorzata Kwiecień przybliżyła działalność Fundacji, szczególną uwagę poświęcając sklepom charytatywnym prowadzonym przez tę organizację pozarządową. Pierwszy “Charity Shop” został otwarty w Krakowie jesienią 2018 roku przy ul. Wielopole 18a/2. Powstał dzięki wysiłkom Fundacji Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej oraz środkom unijnym, dystrybuowanym przez Małopolski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej.
Prelegenci wytłumaczyli uczestniczkom spotkania ideę sklepów charytatywnych. Wskazali, że nadrzędną rolą tej działalności jest wsparcie na rynku pracy osób z niepełnosprawnościami. Obecnie Fundacja zatrudnia kilkanaście osób, które mają szansę zrobić pierwsze kroki
w swoim zawodowym życiu.
Historia samej Fundacji oraz historie osób, którym Charity Shop Polska udzieliło wsparcia są doskonałym dowodem na to, jak mądrze
i skutecznie pomagać innym.
Niedawno kamery stacji TVN odwiedziły jeden z krakowskich “Charity Shop”. Relację z tej wizyty możecie oglądnąć tutaj.