Podsumowań czas

Rok 2021 za nami! Dla uczestników i realizatorów projektu „AS: aktywnie-społecznie” był to czas intensywnej pracy i mierzenia się
z wyzwaniami, a także poszerzania horyzontów, zdobywania nowych doświadczeń. Wspólnie wzięliśmy udział w wielu interesujących warsztatach, spotkaniach inspirujących czy też w ciekawych inicjatywach zrealizowanych przez naszych uczestników. Ubiegły rok przyniósł nam również chwile radości, uśmiechu oraz zabawy. Wszystkie działania traktowaliśmy nie tylko jako szansę na rozwinięcie kompetencji społecznych, ale – co równie ważne – wzmocnienie relacji, zdobycie przyjaciół.
Styczeń sprzyja podsumowaniom, zatem przypomnijmy sobie kilka wydarzeń ubiegłego roku.
Koronawirus i pandemiczne obostrzenia nie raz pokrzyżowały nam plany. W maju odbyła się (wielokrotnie przekładana) akcja wolontariacka zrealizowana przez uczestników naszego projektu w obiektach Muzeum Twierdzy Kraków, a konkretnie w Fortach Tonie. Grupa 12 wolontariuszy zaaranżowała ekspozycję w Forcie, wykonała także proste prace konserwacyjne i porządkowe. Uczestnicy pomogli
w przygotowaniu obiektów Muzeum do zwiedzania. Zaangażowanie godne podziwu!
Szymon i Filip – reprezentanci krakowskiej grupy V i VI – zorganizowali inicjatywę ,,Szlakiem mongolskich wojowników”. Skierowany do dzieci projekt zrealizowano na terenie Lasu Tynieckiego oraz w Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata w Krakowie. Organizacja przedsięwzięcia była dla chłopaków nie lada wyzwaniem. Poradzili sobie jednak znakomicie, czego dowodem były zadowolone miny małych uczestników.
Warto wspomnieć o inicjatywie Code4Help zorganizowanej przez uczestników z krakowskiej grupy VII.  Jej wynikiem jest profesjonalna strona internetowa stworzona dla Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga ,,Klub Celtycki’’.
Rok 2021 zakończyliśmy akcją wolontariacką ,,Słodki smak świąt’’, w której dziewczęta z IX i X grupy krakowskiej intensywnie pracowały przy ozdabianiu oraz pakowaniu słodkich, świątecznych upominków dla dzieci z domów dziecka oraz z rodzin zastępczych. Akcja odniosła sukces, przynosząc radość obdarowanym i satysfakcję wolontariuszkom.
Na długo w pamięci pozostaną wrażenia z zeszłorocznych wędrówek po tatrzańskich szlakach i ścieżkach Beskidów Zachodnich. Klimat uroczych miejscowości Murzasichle i Zawoja sprzyjał pogłębianiu wiedzy z zakresu kompetencji społecznych. Był także punktem startowym wycieczek oraz doskonałym miejscem do organizacji wspólnych spotkań przy ognisku.
Wszystkie te wydarzenia wspominamy z radością i uśmiechem na ustach. Byłym i obecnym uczestnikom projektu „AS: aktywnie-społecznie” oraz wszystkim naszym sympatykom, przyjaciołom – każdemu, kogo mieliśmy przyjemność spotkać w czasie realizacji wspólnych działań – bardzo dziękujemy za owocną współpracę i zaangażowanie. W nowy 2022 rok wchodzimy zmotywowani do realizowania kolejnych planów, przekonani, że przed nami wiele inspirujących wydarzeń i ciekawych spotkań!