Już za nami akcja wolontariacka FORTY II

W miniony weekend tj. 22 i 23 maja, odbyła się kolejna akcja wolontariacka realizowana przez naszych Uczestników, tym razem                    w obiektach Muzeum Twierdzy Kraków, a konkretnie w Fortach Tonie.
Grupa 12 wolontariuszy pomagała w przygotowaniu Fortów do zwiedzania po długiej przerwie pandemicznej i zimowej. Nasze AS-y aranżowały ekspozycję w Forcie, wykonywały prace porządkowe i konserwacyjne, ale przede wszystkim uczestnicy projektu uczyli się pracy w grupie, delegowania zadań, bycia liderami czy np. przekazywania precyzyjnych komunikatów.
Drugi dzień działań wolontaryjnych połączony był ze zwiedzaniem Fortów wspólnie z seniorami ze Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki” z Krakowa.
Uczestnicy trochę ubłoceni, odrobinę mokrzy i zakurzeni, ale z ogromnym zadowoleniem i zaciekawieniem odkrywali kolejne zakamarki Fortów i ich historię.
W imieniu Muzeum Twierdzy Kraków dziękujemy serdecznie Wolontariuszkom i Wolontariuszom: Ali, Iwonie, Łucji, Oli, Natalii, Toli, Kacprowi, Kasprowi, Olkowi, Arkowi, Szymonowi i Sebastianowi, którzy stanęli na wysokości zadania i sprawnie oraz szybko przygotowali obiekty Muzeum do zwiedzania. Brawo WY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *