Wyjątkowe spotkanie inspirujące

Dnia 16.04.2021 r. odbyło się kolejne spotkanie inspirujące realizowane w ramach projektu “AS: aktywnie-społecznie”. Tym razem w roli prowadzących wystąpiły nasze Uczestniczki Yeva, Marharyta oraz Olena pochodzące z Ukrainy, które odbywają wolontariat w Rodzinie Kolpinga „Klub Celtycki”. Dziewczęta spisały się na medal, ponieważ spotkanie miało charakter międzypokoleniowy i zostało przeprowadzone niezwykle ciekawie i rzetelnie. Temat, którym uraczyły swoich słuchaczy niewątpliwe znany jest im od podszewki, a nosił nazwę „Życie za granicą – co się kryje za tymi słowami?”.

Prowadzące starały się przybliżyć uczestnikom zalety oraz wady mieszkania z dala od swojej ojczyzny tj. Ukrainy. Spotkanie zostało ubogacone poprzez ciekawe prezentacje oraz fotografie
z prywatnych zbiorów prowadzących. Prelegentki skrupulatnie wyjaśniały, jakie problemy napotkały przenosząc się do Polski, ale nie zabrakło również pozytywnych aspektów, którymi Dziewczęta zostały zaskoczone po przeprowadzce. Doskonała znajomość języka polskiego pozwalała na rozwianie wszelkich wątpliwości oraz udzielenie odpowiedzi na każde nurtujące słuchaczy pytanie. Nasze prowadzące dalszą przyszłość wiążą z Polską gdzie chcą kontynuować naukę i pójść na studia. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak fantastycznym spotkaniu oraz życzymy naszym prelegentkom samych sukcesów. Trzymamy Dziewczyny za Was kciuki podczas matur !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *