Wizyta studyjna w Centrum Obywatelskim

Terminy NGO i trzeci sektor większości osób nic nie mówią. Poprzez wizyty studyjne i spotkania, takie jak to, które miało miejsce
6 października przybliżamy uczestnikom projektu „AS: aktywnie-społecznie” tematykę organizacji pozarządowych.
Po raz kolejny Centrum Obywatelskie w Krakowie przyjęło nas pod swój dach. Tym razem odwiedziliśmy placówkę przy Reymonta 20.
Centrum Obywatelskie to instytucja, która stwarza mieszkańcom Krakowa ogólnodostępną, przyjazną przestrzeń do aktywności obywatelskich, wspiera zaangażowanie społeczne, współpracuje
z lokalnymi liderami, nieformalnymi stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi.
Dzięki panu Ferdynandowi Nawratilowi – Prezesowi Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych, który oprowadzał nas po Centrum, mieliśmy okazję przyjrzeć się wszystkim aspektom funkcjonowania tej jednostki. W czasie wizyty studyjnej dowiedzieliśmy się, że Centrum Obywatelskie swoimi działaniami obejmuje zarówno organizacje pozarządowe jak i mieszkańców Krakowa, którzy mogą skorzystać ze wsparcia w postaci m.in. bazy lokalowej, doradztwa czy wziąć udział w seminariach, szkoleniach, coachingu, mentoringu.
Centrum Obywatelskie prowadzi również punkt pośrednictwa wolontariatu i organizuje różnorakie wydarzenia, jak wystawa, którą mieliśmy możliwość oglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *