Zajęcia inspirujące w Oświęcimiu

Uczestnicy projektu „AS: aktywnie-społecznie” z Oświęcimia zostali włączeni do udziału w zajęciach, które miały na celu zainspirować ich do dalszych kroków w projekcie. Obszar spotkań inspirujących był przygotowany pod kątem działań w zakresie funkcjonowania NGO na przykładzie Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy z Oświęcimia. Jest to fundacja z powodzeniem działająca przeszło 10 lat na terenie powiatu oświęcimskiego, której celem jest pomoc w leczeniu małych dzieci. Podopieczni Fundacji mogą liczyć na wsparcie z wielu dziedzin, jak np. organizowanie charytatywnych koncertów, meczy hokejowych, festynów czy kiermaszy.
Prezes Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy pani Monika Bartosz jest osobą bardzo prężnie działającą w Fundacji, zaraża swoim zapałem oraz chęcią pomocy i na pewno zainspirowała naszą młodzież do podjęcia inicjatywy w kierunku pomagania innym, bo przecież nie liczy się jak, ale liczy się to, że się chce!