Moja misja – mój wolontariat

Gościem kolejnego Spotkania inspirującego pt. «Moja misja – mój wolontariat» była pani Maria Czerwonka, która podzieliła się z uczestnikami naszego projektu historią swojego wolontariatu w Sudanie Południowym.
Kraj ten leży w środkowo-wschodniej Afryce i jest jednym z biedniejszych i niestabilnych politycznie państw na tym kontynencie. Występuje tam wysokie zróżnicowanie kulturowe i etniczne.
W ramach Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – MŁODZI ŚWIATU pani Maria Czerwonka pomagała jako wychowawczyni w oratorium oraz animatorka artystyczna w szkole podstawowej w Wau. W czasie spotkania online opowiedziała nam o trudnej sytuacji w Sudanie Południowym, największych problemach tego wyczerpanego wojną domową kraju, kwestiach społecznych, ale też o codziennym życiu Sudańczyków. Podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami ubarwiając wszystkie opowieści zdjęciami.
To spotkanie było również okazją do tego by wspomnieć o Parku Edukacji Globalnej – Wioski świata i o tym, jak ważne jest przekazywanie wiedzy oraz podnoszenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i globalnych problemów: dostępu do edukacji, ubóstwa, praw człowieka, migracji.
Gorąco zachęcamy Was do lektury krótkiego artykułu naszej prelegentki o misji w Wau – drugim pod względem wielkości mieście w Sudanie Południowym.
https://swm.pl/blog/2020/05/25/jak-to-tak-bez-szkoly/