Lider z pasją

Grupa uczestników projektu “AS: aktywnie-społecznie” 23 września 2020 r. wzięła udział w wyjątkowych zajęciach inspirujących. Naszym gościem był pan Przemysław Wolan założyciel Stowarzyszenia Speed-ball Polska i prezes Federacji Speed-ball Polska.  Spotkanie stanowiło okazję do pokazania, że organizacje pozarządowe mogą działać na wielu płaszczach i promować nie tylko aktywność społeczną, ale również aktywność fizyczną.
W czasie spotkania nasz prelegent opowiedział swoją historię            o tym, jak od podstaw zbudował Stowarzyszenie Speedball Polska podkreślając rolę lidera w takim przedsięwzięciu. Wskazał jakie cechy powinien mieć lider, co stanowiło największe wyzwanie, gdzie szukać motywacji w chwilach słabości.
Zajęcia inspirujące pokazały również, że działanie w trzecim sektorze to niezwykła szansa do międzykulturowych, międzynarodowych spotkań, wielu podróży i kontaktów z ludźmi     z różnych zakątków świata.
Nasze projektowe ASy miały również szansę sprawdzić swoje siły    w speed-ballu. Panu Przemysławowi dziękujemy za przybliżenie nam tej nowej dyscypliny sportu i za trening, a przede wszystkim za inspirującą oraz pełną humoru historię, jak pasję zamienić w pomysł na życie.